Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ciechanowcu

Festyn Strażacki „Ogień i Woda” – święto dla dzieci i młodzieży.

paź 31, 2023

28 października mieliśmy ogromną przyjemność zorganizować Strażacki Festyn pod hasłem „Ogień i Woda” skierowany do dzieci i młodzieży. Naszym celem było nie tylko stworzenie dnia pełnego atrakcji, ale także promowanie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP), zdrowego stylu życia oraz zainteresowanie młodych ludzi tym szlachetnym celem.

To wydarzenie miało na celu nie tylko zapewnić wspaniałą zabawę, ale również promować aktywność fizyczną oraz zachęcać do oddawania krwi i szpiku kostnego. W trakcie festynu promowaliśmy krwiodawstwo oraz krwiolecznictwo, umożliwiając chętnym zapisanie się do rejestracji jako potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dostępne były również podstawowe badania oraz możliwość zobaczenia sprzętu ratowniczego OSP i WOPR.

Do wspólnej zabawy zaprosił nas Fun Garden. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji: strzelnica interaktywna ASG, łuki na przyssawki dla dzieci, łuki profesjonalne dla dorosłych, dmuchaniec, Alkogoglle, Animacje Fascynacje, gry wielkoformatowe oraz rzutki do celu. Wszystkie atrakcje były dostępne dla uczestników nieodpłatnie.

Miłośnicy strażackich sprawności mieli okazję zwiedzić wóz strażacki, a nawet zasiąść za jego kierownicą lub założyć hełm strażacki. Dodatkowo przygotowaliśmy nasz tor MDP, który stanowił wyzwanie nie tylko dla młodszych, ale także dorosłych uczestników.

Pogoda była fatalna, ale zabawa super.

Nie mogło zabraknąć również przysmaków kuchni polowej i słodkości ze stoiska z watą cukrową i popcornem, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Skórzeckie Perełki” w Skórcu. Smakowite dania zachwyciły podniebienia uczestników.

Nie zabrakło atrakcji artystycznych. Na scenie pojawił się DJ Neon, który rozgrzał wszystkich swoją muzyką, a na zakończenie imprezy wystąpiła gwiazda wieczoru – Denis Impulsywni, który przypieczętował naszą zabawę niezapomnianym występem.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim strażakom ochotnikom z OSP Ciechanowiec, na czele z Naczelnikiem Sebastianem Pieńkiem oraz naszym Opiekunem Tomaszem Szcześniakiem, za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i organizację tego wydarzenia – dzięki Wam to wydarzenie stało się możliwe, bez Was nie dalibyśmy rady 😉.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Malinowskiego Prezesa Okręgowego WOPR w Łomży za bezpłatne udostępnienie sprzętu ratownictwa wodnego oraz Pani Monice Florczuk – lekarzowi z Przychodni Lekarskiej „Nasze Zdrowie” w Ciechanowcu za organizację bezpłatnych badań profilaktycznych.

Strażacki Festyn „Ogień i Woda” był nie tylko dniem wspaniałej zabawy, ale także okazją do propagowania wartości społecznych i działalności OSP. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym święcie, dzięki którym możemy dążyć do bardziej aktywnego, zdrowego i społecznego społeczeństwa. Wierzymy, że to dopiero początek naszych działań, które pomogą w rozwoju naszej społeczności i zainspirują młodych ludzi do zaangażowania się w służbę społeczeństwu.

___________________________

Festyn jest częścią projektu „Utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ciechanowcu”. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022–2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej. Głównym celem zadania jest zachęcenie młodzieży do partycypacji w lokalnym życiu społecznym.

Skip to content