Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ciechanowcu

Jedziemy na obóz do Ostródy!!

cze 5, 2023

5 czerwca na placu Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku, odbyła się uroczystość wręczenia umów na dofinansowanie organizacji wypoczynku Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym funkcjonującym przy OSP na terenie woj. podlaskiego.

Podlaski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Sebastian Zdanowicz wspólnie z Wojewodą Podlaskim Panem Bohdanem Paszkowskim wręczyli 23 umowy dofinansowania 31 przedsięwzięć dla 10 powiatów woj. podlaskiego, w tym opiewającą na kwotę 23.800,00 zł dla nas – MDP działającej przy OSP w Ciechanowcu 😆.

Łączna kwota dotacji z budżetu Państwa, to 448 tys. zł. Dofinansowanie wesprze organizację obozów i wycieczek Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, z których skorzysta 828 najmłodszych druhów ochotników.

W wydarzeniu udział wzięli Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Mariusz Gromko Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Marek Adam Komorowski Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceprezes ZOW ZOSP RP woj. podlaskiego.

W ramach dofinansowania pojedziemy na 14-dniowy obóz profilaktyczno-szkoleniowy w Ośrodku Wypoczynkowym Bajka w Ostródzie.

Mamy też gwiazdę telewizji 🙂 w załączonym materiale można usłyszeć naszego dowódcę – Adriana 🙂

https://bialystok.tvp.pl/70345327/rzadowe-wsparcie-dla-mlodziezowych-druzyn-pozarniczych?fbclid=IwAR0SF8tJBwJCI_piWCbK0kXX9EaARRtsZZj548v0iAmwO_WN8LXZeXuj2Rc

Skip to content