Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ciechanowcu

Obóz w Ostródzie za nami. Pozostały piękne wspomnienia.

cze 21, 2023

Od 6 czerwca uczestniczyliśmy w 14-dniowym obozie profilaktyczno-szkoleniowym w ośrodku Wypoczynkowym BAJKA w Wałdowie pod Ostródą.

Podczas obozu pogłębiliśmy swoją wiedzę pożarniczą i kształtowaliśmy swój charakter przez musztrę, przestrzeganie regulaminu obozowego, wykonywanie prostych prac, jak ścielenie łóżek i utrzymywanie czystości w rejonie zakwaterowania, pracę w grupie z wykorzystaniem swej wiedzy teoretyczno-praktycznej. Całość tych czynności miała na celu przygotowanie nas – przyszłych strażaków – ochotników do radzenia sobie w trudnych sytuacjach stresowych podczas akcji ratowniczych i niesieniu pomocy poszkodowanym.

Oprócz szkoleń było również wiele atrakcji, m.in.: wycieczki do Ostródy i Elbląga, rejsy po jeziorach, zajęcia sportowe na trampolinach. W czasie wolnym od zajęć odbywały się gry i zabawy sportowe, pogadanki na różne tematy, zajęcia na basenie, kręgle, plażowanie i spływy kajakowe, a także seanse filmowe oraz ogniska.

W drugim tygodniu towarzyszyli nam Druhowie OSP w Ciechanowcu: Przemysław Pełszyk oraz Szymon Stelengowski.

Organizacja obozu była możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz wsparciu finansowemu gminy Ciechanowiec.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego tygodnia.

Skip to content