Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ciechanowcu

Rekrutacja MDP – Dołącz do najlepszych

gru 18, 2022

Nabór do młodzieżowej drużyny pożarniczej w Ciechanowcu.

Jeśli jesteś odważny i wysportowany, lubisz podejmować wyzwania, chcesz być w przyszłości strażakiem (lub strażaczką:), ratować ludzi, jesteś wieku od 15 do 18 lat…

Dołącz do nas!

Na naszych strażackich spotkaniach zapoznasz się z organizacją OSP, poznasz czynniki zagrożenia pożarowego oraz przyczyny ich powstawania i rozprzestrzeniania się, poznasz podstawowe zasady zapobiegania pożarom, dowiesz się jak wygląda zaopatrzenie wodne i system alarmowania w OSP i czym jest podręczny sprzęt gaśniczy, a także zapoznasz się ze sprzętem stanowiącym wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu.

Oprócz tego duży nacisk kładziemy na szkolenia praktyczne, podczas których uczymy obsługiwać sprzęt pożarniczy, sprawiać linie gaśnicze, czy korzystać z narzędzi do udzielania pierwszej pomocy. Zgodnie dewizą „dobry strażak to żywy strażak” nie zapominamy przekazywać informacji na temat BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem zbiórek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jest przygotowanie druhów MDP do pracy społecznej na rzecz obrony przeciwpożarowej i służby w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

rekrutacja plakat

Dokumenty rekrutacyjne:

Skip to content